16.07.2017

baner_XV NZ2017

Jezus ukrywa znaczenia w przypowieściach. Bóg ukrywa siebie w pięknie stworzenia

1. Dziś 16 lipca 2017 r. w niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel – uroczystość odpustowa w kościele w Błotach. Suma odpustowa o godz. 13:00, której będzie przewodniczył O. Arnold OFM z klasztoru na Górze św. Anny. Parafianom z Błot dziękuję za złożoną ofiarę na przygotowanie obiadu odpustowego.

2. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 r. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

3. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w kolejnym dniu fatimskim w naszej parafii 13 lipca br.: Różom Różańcowym za poprowadzenie modlitwy różańcowej. Dziękuję za ufundowanie nowego ornatu fatimskiego. Już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy 13 sierpnia w niedzielę o godz. 18:00.

4. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

5. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Trwają już stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Tak jak w ubiegłym roku przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Legnicka 2 sierpnia w środę. O godz. 11:00 pielgrzymi odprawią Mszę Św. w kościele w parafialnym w Szydłowicach i następnie odpoczynek na obiad. W imieniu pielgrzymów i własnym proszę wszystkich parafian, druhów strażaków – tak jak w ubiegłym roku – o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów.

6. Dziś odbędzie się zbiórka „cegiełek” na fundusz remontowy kościoła w Szydłowicach.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zostaną pobłogosławione pojazdy i ich użytkownicy z racji przypadającego we wtorek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.

8. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza wdzięczna modlitwa za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Łukasz Maciej Boruń, kawaler, zam. w Dobrzyniu i Justyna Semenowicz, panna, zam. w Dobrzyniu, zapowiedź trzecia.

10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

856492_ghcU_01_GN28_34 nz0782017_d

11. Za tydzień w niedzielę 23 lipca zapraszam na spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio o godz. 18:00 w kaplicy na plebani.

12. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom Alicji i Mateuszowi dziękuję za piękną dekorację kościoła w Szydłowicach.

13. Od 20 lipca do 1 sierpnia podczas mojego urlopu ks. Arcybiskup wyznaczył dla naszej parafii na zastępstwo ks. Pawła Andrejczuka (neoprezbitera). W związku z tym pragnę poinformować, że od 18 lipca do 3 sierpnia są wolne intencje mszalne we wszystkie dni tygodnia.

14. Wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zapewniam o modlitwie w ich intencji.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego wakacyjnego tygodnia!