15.10.2017

baner_XXVIIINZ2017

“Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę swojemu synowi”.
Powołani, wybrani a może wyszukani?

XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. Dobiega końca Rok Jadwiżański, ogłoszony z okazji 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi – głównej patronki Śląska i archidiecezji wrocławskiej. Dziś w Sanktuarium w Trzebnicy sumie odpustowej w intencji wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska będzie przewodniczył JE Kard. Stanisław Dziwisz, który na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej otrzymał przywilej, by uczestnikom tej Eucharystii udzielić papieskiego błogosławieństwa.

2. W poniedziałek 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszych kościołach o godz. 17:00 gromadzimy się na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe, w niedzielę pół godziny przed Mszą Św. Wszystkich parafian zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

5. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej i różańca o godz. 17:00 w kościele w Błotach.

6. W przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”. W tym dniu z posługą misyjnego Słowa będziemy gościć w naszej parafii O. Wiesława ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

7. Dziękuję Różom Różańcowym z całej parafii, wszystkim parafianom, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie różańcowej podczas nowenny fatimskiej – od lutego do października i nabożeństwach fatimskich w naszej parafii (maj – październik), które zakończyliśmy w miniony piątek. Zapraszam już na kolejne 13 maja 2018 r.

8. W minionym tygodniu odbyła się kolejna trzydniowa sesja formacyjna dla Grupy Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Obecnie przygotowujemy się do pierwszego wydarzenia, które jest zaplanowane z okazji św. Mikołaja. Dzieło odnowy polecam serdecznie modlitewnej pamięci wszystkich parafian.

9. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy Św. doroczne liczenie praktyk wiernych (tzw. Dominikantes) dla Urzędu Statystyki Kościoła.

10. W Szydłowicach i Myśliborzycach dzisiaj z racji 3 niedzieli m-ca zbiórka ofiar na fundusz remontowy Kościoła parafialnego.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dolnośląski miesięcznik Nowe Życie. Jest do nabycia również archidiecezjalny kalendarz ścienny na 2018 rok.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i piątek od godz. 16:00. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom Katarzynie i Fabianowi dziękuję za dekorację kościoła w Szydłowicach.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!