13.05.2018

Jezus wstąpił do Nieba i zostawił za sobą otwarte drzwi… Każdy może przez nie przejść

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. Dzisiaj w niedzielę 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie u św. Bartłomieja. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną różańca poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

3. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. W środę, czwartek i piątek (16-17 maja br.) odbędą się spotkania formacyjne Grupy Odnowy i Ewangelizacji w naszej parafii z ks. Stanisławem Zającem.

6. Za tydzień w trzecią niedzielę m-ca zbiórka ofiar na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Parafian z Myśliborzyc proszę o składanie ofiar w kopertach na tacę.

7. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

8. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przed uroczystością spowiedzi i Komunii Św. we wtorek w Szydłowicach po nabożeństwie majowym.

9. W następną niedzielę Zesłania Ducha Świętego będziemy przeżywać w naszej parafii dzień I Komunii Świętej w kościele parafialnym o godz. 10:30.

10. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w miniony czwartek w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

12. W maju i lipcu organizowane są 2 wyjazdy do Prus k/Lwowa. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka.

13. Za tydzień po Mszach Św. zostanie przeprowadzona okolicznościowa zbiórka do puszek na wjazd do Prus. Proszę wszystkich o wsparcie i hojność!

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

15. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

16. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.