11.08.2019

Największe zaskoczenie przychodzi nocą. Bóg przychodzi nocą. Lepiej by nie zastał nas śpiących

XIX Niedziela w ciągu roku

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpień to miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.

3. Intencja na miesiąc sierpień: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

4. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszam do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej, którą rozpoczniemy we wtorek o godz. 18:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o poprowadzenie której prosimy Róże Różańcowe. O 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

5. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszych kościołach wg porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Msza Święta w wigilię uroczystości o godz. 18:00 w kościele w Błotach.

6. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

7. Dziś w drugą niedzielę sierpnia ofiarą wspieramy szkoły i uczelnie katolickie w naszej Archidiecezji, natomiast w uroczystość Wniebowzięcia NMP wesprzemy remonty, odbudowę i budujące się świątynie w Archidiecezji.

8. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Nowe Życie.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam orędownictwu Matki Bożej.

10. Zapowiedzi przedślubne: Katarzyna Mochniak, panna, zamieszkała w Dobrzyniu, par. tutejsza i Marek Archabuz, kawaler, zamieszkały w Szybowicach, par. św. Michała Archanioła, zapowiedź druga.

11. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia!