10.11.2019

Usłyszymy dziś obietnicę nowego życia, nie mniej realnego niż to, które znamy z codzienności. Jeśli kochamy mocą Boga, już jesteśmy nieśmiertelni

XXXII Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święta w święto Niepodległości w porządku niedzielnym. Zapraszam druhów strażaków z pocztami sztandarowymi do modlitwy w intencji Ojczyzny.

4. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu na w następującym porządku:

* środa – 6 listopada – Błota 45–90
* czwartek – 7 listopada – Dobrzyń 121160

5. Bóg zapłać za ofiary wypominkowe. Proszę o pomoc przy ewidencji cmentarzy, przekazywanie wypełnionych kart ewidencyjnych nagrobków.

6. W sobotę 16 listopada o godz. 11:00 zostanie odprawiona w Szydłowicach Msza św. przez kapłanów z dekanatu Brzeg Północ w intencji wszystkich kapłanów, którzy pracowali w naszym dekanacie. Zapraszam parafian do wspólnej modlitwy za zmarłych kapłanów.

7. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na listopad: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny (nowa cena 6 zł).

9. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko w sobotę od godz. 16:00.

10. 18 listopada w poniedziałek o godz. 18:00 w Domu Ludowym w Lubszy odbędzie się spotkanie parafialnych zespołów Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Zapraszam wszystkich odpowiedzialnych i posłańców do udziału.

11. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje za zrozumienie!

12. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za przygotowania podjęte do przygotowania liturgii na cmentarzach w dniu 1 listopada.

13. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.