08.09.2019

Tylko prawdziwa mądrość prowadzi do rzeczywistej wolności. Bo  prawdziwa wolność to stan serca

XXIII Niedziela w ciągu roku –
Parafialne Dziękczynienie za plony

1. Dziś w kościele parafialnym w Szydłowicach przeżywamy parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne plony. Dziękuję starostom dożynkowym – naszym sołtysom: Agacie Bednarz z Dobrzynia, p. Ewie Kuźniar z Myśliborzyc, p. Arkadiuszowi Majewskiemu z Błot i p. Stanisławowi Kowalkowskiemu z Szydłowic za przygotowane wieńce dożynkowe. Na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo ziarna i nasion do jesiennego zasiewu – z racji wspomnienia narodzin NMP – Matki Bożej Siewnej.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą modlitwą otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w dniu fatimskim u św. Bartłomieja w piątek. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 18:00. Msza Św. fatimska o godz. 20:00, na zakończenie procesja wokół kościoła.

4. W najbliższą sobotę 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszam do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 18:00 w Szydłowicach.

5. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

6. Za tydzień w niedzielę będziemy przezywać 12 wydarzenie ewangelizacyjne.

7. Zapraszam na pielgrzymkę duchowieństwa i wiernych naszej archidiecezji na Jasną Górę do Częstochowy w piątek 20 września.

8. Najbliższa, trzecia niedziela września to także Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka ofiar na Radio i TV Rodzina.

9. Przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.

10. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość.

12. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i sobotę.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów.

14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.