03.11.2019

Spotkać Miłosiernego Boga to pozwolić pociągnąć się od minimalizmu byle jakiej wiary do maksymalizmu wielkiej przygody świętości

XXXI Niedziela w ciągu roku

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Intencja modlitewna ewangelizacyjna: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.

4. Trwa czas naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

5. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu na w następującym porządku:

* poniedziałek – 4 listopada – Dobrzyń 4180

* wtorek – 5 listopada          – Szydłowice 4685

* środa – 6 listopada             – Błota 144

* czwartek – 7 listopada      – Dobrzyń 81120

* piątek – 8 listopada            – Szydłowice 86130

* sobota – 9 listopada           – Myśliborzyce

6. Bóg zapłać za ofiary wypominkowe. Proszę o pomoc przy ewidencji cmentarzy, przekazywanie wypełnionych kart ewidencyjnych nagrobków.

7. Zarząd Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich informuje, że podczas kwesty na renowację cmentarza w Prusach w dniu 1 listopada na cmentarzach w naszej parafii zebrano: w Szydłowicach 1753,16 PLN i w Dobrzyniu 1925,90 PLN. Bóg zapłać dla wszystkich ofiarodawców i dla kwestujących wolontariuszy.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny (od dziś cena 6 zł), miesięcznika Różaniec i dla dzieci miesięczniki Mały Gość i Anioł Stróż.

9. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.

10. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje za zrozumienie!

11. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za przygotowania podjęte do przygotowania liturgii na cmentarzach w dniu 1 listopada.

12. Solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

13. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.