03.09.2017

baner_XXIINZ

Liturgia Słowa dowodzi, że Bóg naprawdę jest miłością

XXII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś pierwsza niedziela m-ca: wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia, zmiana Tajemnic Żywego Różańcabłogosławieństwo dzieci i młodzieży oraz tornistrów i przyborów szkolnych. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania (obecność, zeszyt i podręcznik do religii!). Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

3. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii.

* Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w I niedzielę m-ca w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy Św. o godz. 12:00 i katechezie;

* Rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i pierwszej Komunii Św., spotykają się w ostatnią niedzielę m-ca na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach. We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.

4. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo ziarna i nasion do jesiennego zasiewu.

5. Dnia 6 czerwca br. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem został odnowiony, z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Papieża Piusa XII w 1942 r., którego inspiracją były objawienia fatimskie. Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce zostanie, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, odnowiony we wszystkich kościołach w Polsce 8 września 2017 r. w Święto Narodzenia Matki Bożej, zatem również w naszej Archidiecezji. Wszyscy Księża Proboszczowie otrzymują AKT z Wydziału Duszpasterskiego w uroczystej formie, z podpisami Biskupów Polskich. W dniu odnowienia Aktu w parafii umieścimy go na stałe we wnętrzu naszej świątyni.

6. Dziękuję Sołtysom z naszej parafii za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych i pełnie funkcji starościn i starostów na dożynkach w minioną niedzielę. Dziękuję Druhom Strażakom za asystę podczas uroczystości odpustowej i procesji, Służbie Liturgicznej, panu Organiście, panom kościelnym, asyście procesyjnej i wszystkim parafianom, którzy przybyli na odpust św. Bartłomieja.

7. Grupa Odnowy i Ewangelizacji Parafii w tym tygodniu spotyka się w czwartek, piątek i w sobotę na spotkaniach formacyjnych z ks. Stanisławem Zającem.

8. W miesiącu wrześniu będziemy przeżywać w naszej parafii:

* 8 września 2017 w piątek – w święto Narodzenia NMP odnowimy uroczyście Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

* 13 września 2017 r. w środędzień fatimski: o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

* 15 września w piątekPielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do Tronu Naszej Matki i Królowej na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 15:30.

* 17 września 2017 r. w niedzielęuroczystość odpustowa św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu połączona z poświęceniem nowej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy ufundowanej przez Róże Różańcowe z Dobrzynia. Suma odpustowa o  13:00.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

* Fabian Konrad Omylanowski, kawaler, zam. w Bystrzycy i Katarzyna Marzena Chomiak, panna, zam. w Dobrzyniu, zapowiedź trzecia;

* Damian Kamil Buczyk, kawaler, zam. w Czepielowicach i Aleksandra Marzena Gwiżdż, panna, zam. w Błotach, zapowiedź druga;

* Mateusz Hrynczyszyn, kawaler, zam. w Szydłowicach i Monika Płonka, panna, zam. w Sosnówce, zapowiedź druga.

* Radosław Hładij, kawaler, zam. w Błotach, Ewelina Lemiecha, panna, zam. w Nowych Kolniach, zapowiedź pierwsza.

10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec (nowa cena 6 zł.) i dla dzieci Mały Gość ze specjalnym dodatkiem dla stałych prenumeratorów – Audiobook „Quo Vadis” – cz. I.

11. Dziś ofiarą „do puszki” wesprzemy prace renowacyjne kaplicy na Cmentarzu w Prusach k/Lwowa. Na stronie internetowej parafii znajdują się aktualne zdjęcia z prowadzonych prac przy kaplicy.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek i w sobotę.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

14. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii do wieczności śp. Maria Szymkowska z Błot. Pogrzeb w środę o godz. 13:00 na cmentarzu parafialnym w Błotach. Zmarłą polecajmy Bożemu Miłosierdziu, Wieczny odpoczynek…

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!