03.03.2019

Jakim drzewem jesteś?

VIII Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiaj I niedziela m-ca marca, wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Z racji

3. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych.

4. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Zachęcam wszystkich do przeżywania tego dnia w duchu pokuty.

5. Przypominam, że wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest obrzęd posypania głowy popiołem.

6. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:

DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach. W tym tygodniu w Dobrzyniu w czwartek Msza św. o godz. 16:00 ze względu na spowiedź w parafii Mąkoszyce.
GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu.
GODZINA MIŁOSIERDZIA – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach o godz. 15:00.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu 31 marca.

7. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

8. Podczas Mszy św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt.

9. Sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej rozpoczniemy od piątku.

10. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.

13. Dziękujemy rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

14. W poniedziałek 18 marca w Przychodni w Szydłowicach będzie można skorzystać z bezpłatnego badania ostrości wzroku. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja, tel. 77 412 69 82. Zachęcam do skorzystania.

15. Wszystkim jubilatom, solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia!

16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Owsiak z Szydłowic, śp. Tadeusza Gogoła z Błot i śp. Bronisława Owsiaka z Szydłowic (pogrzeb – czwartek). Wieczny odpoczynek…

Papieska intencja ewangelizacyjna na miesiąc marzec 2019:

„Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.”