03.02.2019

Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Żeby mówić prawdę, trzeba uzbroić się w miłość

IV Niedziela w ciągu roku

1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.

2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic we Wspólnocie Żywego Różańca.

Papieskie intencja na miesiąc luty 2019:

Intencja ewangelizacyjna powszechna: Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy.

3. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcam do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzę bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.

4. W przyszły poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń „Po górach, dolinach”. Proszę o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Msze Święte o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku oraz będące w stanie łaski uświęcającej.

5. W tym miesiącu będziemy przeżywać w naszej parafii 17 lutego w niedzielę – dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w sobotę od godz. 16:00.

7. Dziękujemy parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

10. Dzieciom na czas ferii, wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!