25.04.2021

Jak zostać dobrym przywódcą? Trzeba uczyć się od Najlepszego.

Niedziela Dobrego Pasterza

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
  2. W ostatnią niedzielę kwietnia przypada w kalendarzu duszpasterskim Kościoła katolickiego w Polsce Niedziela Modlitw za Kierowców. Do modlitwy za nich i o poprawę bezpieczeństwa na krajowych drogach zapraszają Krajowe Duszpasterstwo Kierowców razem z MIVA Polska. Na polskich drogach dochodzi co roku do bardzo dużej liczby wypadków, szczególnie na wiosnę i przed weekendem majowym. Prośmy o bezpiecznie przejeżdżane kilometry, bezpieczną jazdę, kulturę i wzajemną życzliwość na drodze.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18:00 Msza Św. i następnie nabożeństwo majowe. zapraszamy na nabożeństwa majowe. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych czy na wieczorny Apel jasnogórski. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.
  4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
  5. W sprawach kancelaryjnych, najpierw proszę o kontakt telefoniczny.
  6. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    * w Szydłowicach: Marzena i Paweł Bolibrzuch, Zofia i Bronisław Serwadczak, Bogumiła i Mirosław Jabczyk, Agnieszka i Rafał Jankowiak, Ilona i Andrzej Rudniccy,
    * w Dobrzyniu: Maria Czarny, Teresa i Czesław Tomczyk, Barbara i Andrzej Załugowicz, Maria Ciąglewicz, Danuta i Stanisław Załugowicz,
    * w Błotach: Mirella Gil, Marzena i Marcin Kołtowscy,
  8. Módlmy się w intencjach związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych.
  9. W czasie epidemii i obowiązujących zaleceń sanitarnych, #ZostańWDomu i #NieNarażajSiebieIinnych w budynkach kościelnych może przebywać 1 osoba na 20m2. Proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem. Pierwszeństwo udziału we Mszy Św. ma rodzina, która zamówiła intencję mszalną (1-2 osoby). Proszę, aby w kościołach zajmować pierwsze ławki zachowując 2 metrowe odległości pomiędzy sobą.
  10. Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca.
  11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  12. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.