24.10.2021

Ślepota dotyka nie tylko wzroku. Również zdrowego rozsądku i wiary.

XXX Niedziela w ciągu roku

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
  3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam codziennie o 17:00. Dzieci komunijne wraz z rodzicami spotkają się na różańcu we wtorek i piątek w Szydłowicach. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
  4. We wtorek spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio w Szydłowicach na Mszy św. o godz. 17:00.
  5. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Do rodzin zostały już dostarczone kartki wypominkowe, są jeszcze wyłożone w kościołach i zakrystii można jeszcze zabrać ze sobą. Można kartkę wypominkową pobrać ze strony internetowej (patrz poniżej). Proszę o czytelne wypełnienie. Plan modlitwy wypominkowej podam w następną niedzielę.
  6. W poniedziałek, 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych, uwielbimy Pana Boga w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. W tym dniu Msze św. na cmentarzach: w Błotach o godz. 9:00, w Dobrzyniu o godz. 11:00 i w Szydłowicach o godz. 13:00. Po każdej Mszy św. wyruszy procesja żałobna podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić nowe i odnowione groby. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.
  7. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych, byśmy mogli uzyskać odpusty za siebie i za zmarłych: w Błotach w środę od godz. 16:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:00 i w Szydłowicach w sobotę od godz. 16:00.
  8. Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich i Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej w dniu 1 listopada br. na cmentarzach odbędzie się kwesta do puszek na utrzymanie i renowację cmentarza w Prusach k. Lwowa. Proszę wolontariuszy o pomoc w przeprowadzeniu kwesty.
  9. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele parafialne, utrzymanie świątyń, Misje i kościoła w Polsce. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
  11. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
  12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    *w Szydłowicach: Narcyza i Wojciech Stojanowscy, Lidia i Bolesław Drozd, Anna i Adam Szyper, Helena i Stanisław Koziar, Grzegorz Owsiak,
    *w Dobrzyniu: Wioletta i Piotr Daniel, Sylwia i Maciej Mościccy, Jolanta i Tomasz Preis, Zdzisława Bednarska, Alina i Piotr Kobusińscy,
    *w Błotach: Katarzyna i Wołodia Bodner, Agnieszka i Przemysław Świć.
  13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla najmłodszych miesięcznik Mały Gość.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  15. Miłej i błogosławionej niedzieli.