23.05.2021

Nowe stworzenie: Jezus tchnął w uczniów jak kiedyś Bóg, stwarzając człowieka.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Dziś dzień rocznicowej Komunii Świętej dla dzieci z klasy 4 na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach. Dzieci ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo i rodziny otaczamy naszą szczególną modlitewna opieką.
  3. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze Święte o godz. 9:00 w Szydłowicach i o godz. 16:00 w Błotach i w Dobrzyniu.
  4. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.
  5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej o godz.18:00 w Dobrzyniu.
  6. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.
  7. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Mały Gość dla dzieci.
  8. W sprawach kancelaryjnych proszę najpierw o kontakt telefoniczny.
  9. Dziękuję rodzicom dzieci komunii rocznicowej za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła parafialnego w Szydłowicach na niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
  10. Dziękuję panom Marianowi Wachnie i Andrzejowi Kasprzyckiemu za pomoc i pracę wykonaną na cmentarzu parafialnym w Szydłowicach.
  11. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Ewa i Andrzej Szymula, Alina Jureczka, Daria i Adam Łowkis, Monika Owsiak, Alina Sieczka, Dorota i Krzysztof Sujka.
    *w Dobrzyniu: Krystyna i Mirosław Wolf, Wiesław Kołtowski, Ewa i Adam Stelmach, Jadwiga i Mieczysław Preis, Maria i Witold Gajo.
    *w Błotach: rodzina Skrobut, Urszula Niedźwiedzka.
  12. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kamil Abel – kawaler zam. w Szydłowicach i Aleksandra Dąbrowska – panna zamieszkała w Stobrawie, zapowiedź pierwsza.
  13. Módlmy się w intencjach związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych. Dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  14. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
  15. Błogosławionej niedzieli i tygodnia!