20.06.2021

Podczas życiowych burz Bóg jest w jednej łodzi z nami. Nie śpi.

XII Niedziela w ciągu roku

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
  2. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na czerwiec: za młodych przygotowujących się do małżeństwa, aby przy wsparciu lokalnych społeczności wzrastali w miłości i szczodrości, wierności i cierpliwości.
  3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 18:00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
  4. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – głównego patrona Archidiecezji wrocławskiej. Wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  6. W piątek zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji. Z tej racji w czwartek o godz. 18:00 w Dobrzyniu zapraszam dzieci i młodzież na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
  7. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77 412 69 84.
  8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci podwójny wakacyjny Mały Gość.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
    Bartosz Fik, kawaler zam. w Dobrzyniu i Ewelina Komborska, panna zamieszkała w Lubszy, zapowiedź trzecia,
    Patryk Skibiński, kawaler zam. w Błotach i Magdalena Jakimowska, panna zamieszkała w Michałowicach, zapowiedź trzecia.
    Tomasz Abel, kawaler zam. w Szydłowicach i Patrycja Gruszczyńska, panna zam. w Bąkowicach, zapowiedź pierwsza.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Katarzyna i Damian Pytlakowscy, Halina i Ryszard Brzeziccy, Urszula i Krzysztof Chrzanowscy, Bożena i Stanisław Kowalkowscy, Anna i Łukasz Sinkowscy,
    *w Dobrzyniu: Maria Szadorska, Jolanta i Jan Drozd, Lucyna Krej, Krystyna i Wiesław Salak, Alicja i Jacek Pasternak
    *w Błotach: Elżbieta Owsiak, Halina Boruń
  11. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii. Proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach. Bóg zapałać! parafianom z Leśnej Wody za złożone już ofiary.
  12. Dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  13. Trwa narodowy spis powszechny osób i mieszkań. W imieniu komisarza spisowego przypominam o obowiązku dokonania spisu.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Jana Chrzciciela na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli!