15.08.2021

Stoi Królowa po Twojej Prawicy

Wniebowzięcie NMP

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
  2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas.
  3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. Program obchodów tego wydarzenia podano w gazetce parafialnej.
  4. Dziękuję Wspólnocie Żywego Różańca i parafianom, którzy trwali za modlitwie w dniu fatimskim w miniony piątek. Zapraszam na kolejny we wrześniu.
  5. Dziś w uroczystość Wniebowzięcia NMP ofiarą wspieramy remonty, odbudowę i budujące się świątynie w Archidiecezji.
  6. Intencja modlitewna na sierpień: Za Kościół, aby otrzymał łaskę i siłę od Ducha Świętego do zmieniania siebie w duchu Ewangelii.
  7. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: dziękujemy za dekorację nowożeńcom: Magdalenie i Patrykowi, Patrycji i Tomaszowi, sprzątają Justyna Gralak, Łucja i Czesław Gajda, Maria i Dawid Pałka, Anna i Leszek Pytel, Bożena i Janusz Noworolscy,
    *w Dobrzyniu: Janina Pawlaczek, Anna i Dariusz Pawlaczek, Stanisława Idzi, Danuta Mochniak, Marta i Krzysztof Mochniak,
    *w Błotach: Wioletta i Krzysztof Skibińscy, Elżbieta i Maciej Biegasiewicz.
    Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  8. Trwa narodowy spis powszechny osób i mieszkań. W imieniu komisarza spisowego przypominam o obowiązku dokonania spisu.
  9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Piotr Parkoła (l.67) z Dobrzynia. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  11. Nasza parafia w 2016 roku przystąpiła do Programu Odnowy i Ewangelizacji. Co roku w przedostatnią niedzielę sierpnia jest organizowana Pielgrzymka Parafii Ruchu dla Lepszego Świata, która w tym roku po raz 31. odbędzie się pod
    hasłem: „Zgromadziliśmy się na Świętej Wieczerzy” w dniach 21-22 sierpnia a gospodarzem będzie parafia Nawiedzenia NMP w Lubszy. Celem tegorocznego spotkania jest przeżycie dorocznego wydarzenia wiary, aby nawzajem uwrażliwić się na dynamiczne doświadczenie wspólnoty parafialnej, zdolnej promować wartość ewangelicznej jedności.
  12. Mszy św. 22 sierpnia o godz. 11:30 będzie przewodniczył Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, który dokona Rekoncyliacji Ubiorów wizerunku Matki Bożej z Czerwonogrodu (1604 r.).
    Z tej racji w naszej parafii w niedzielę 22 sierpnia porządek Mszy św. ulega zmianie: w Błotach o godz. 8:00, w Dobrzyniu o godz. 9:15 i w Szydłowicach o godz. 17:00.
  13. Trzy parafie w Lubszy, Mąkoszycach i nasza w Szydłowicach przygotowują to wydarzenie i pragną ugościć pielgrzymów, przedstawicieli parafii, którzy przybędą na pielgrzymkę do Lubszy. Proszę o zgłaszanie się rodzin, które będą mogły ugościć pielgrzymów, dając nocleg z 21 na 22 sierpnia br.
  14. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!