14.03.2021

Bóg usuwa lęk. Dzięki temu wracamy do marzeń o przyszłości.

IV Niedziela Wielkiego Postu “Laetare”

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
  2. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących epidemii (maseczka zakrywająca usta i nos, dezynfekcja dłoni i dystans).
  3. Intencja modlitewna na marzec: Abyśmy z odnowioną siłą doznali sakramentu pojednania, który pozwoli nam doświadczyć nieskończonego Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszam na Eucharystię. I mała podpowiedź: uroczysta postna kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.
  5. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.
  6. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszam do licznego udziału wszystkich parafian: dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Zachęcam również do podejmowania osobistych umartwień, a także do specjalnych wielkopostnych postanowień.
  7. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane wg następującego porządku:
  • DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00,
  • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach o godz. 16:00.
  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ­– będziemy przeżywać od 25 do 27 marca br. Poprowadzi je O. Mariusz Mazurkiewicz, redemptorysta. Sakrament pokuty będzie sprawowany w sobotę w godzinach dopołudniowych.
  1. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do
    Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.
  2. CARITAS zaprasza do nabycia wielkanocnego baranka z białej czekolady (cena 5 PLN).
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu proszę następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Czesława Hrynczyszyn, Józefa i Adam Szostak, Dorota i Zbigniew Majewscy, Bronisław Drozd, Małgorzata i Piotr Drozd, Marta i Paweł Drozd,
    *w Dobrzyniu: Małgorzata Beck, Halina Ostrowska, Krzysztof Gnatowicz, Jolanta Grzymska, Krystyna i Józef Matura,
    *w Błotach: Anna i Krzysztof Jankowscy, Jadwiga i Wiesław Jankowscy.
  1. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny lub bezpośrednio po Mszy Św.
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  3. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
  4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Henryk Bień (l.58) i śp. Stanisława Bolibrzuch (l.87). Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  6. Miłej i błogosławionej wielkopostnej niedzieli.