14.02.2021

Dziś trąd jest już niemal w stu procentach uleczalny. Jednak ideologia wykluczania nie zniknęła.

VI Niedziela w ciągu roku

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.
  2. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych dotyczących epidemii (maseczka zakrywająca usta i nos, dezynfekcja dłoni i dystans).
  3. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  4. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  5. W środę – Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
  6. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9:00 w Błotach, o godz. 12:00 w Dobrzyniu i o godz. 17:00 w Szydłowicach. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które są zaplanowane w dniach od 21 – 23 marca br.
  7. W środę popielcową 17 lutego przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Zapraszam Zelatorki, Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną Ojca Pio, wszystkich parafian, ministrantów, dzieci, młodzież, do osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu – w Błotach po Mszy św. do godz. 11:30, w Dobrzyniu po Mszy św. do godz. 14:30 i w Szydłowicach od godz. 15:00 do 17:00.
  8. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.
  9. We czasie Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17:00 (w Błotach w środę, w Dobrzyniu w czwartek i w Szydłowicach w piątek). W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w Szydłowicach.
  10. W tym tygodniu od Środy Popielcowej do I NWP trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i dobre przeżycie Rekolekcji Wielkopostnych.
  11. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc luty: Za kobiety doświadczające przemocy, aby społeczność objęła je ochroną i okazywała troskę wobec ich cierpienia.
  12. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu proszę następujących parafian:
    *w Szydłowicach: Katarzyna i Mariusz Pacholewicz, Marzena i Janusz Łebedyńscy, Małgorzata i Feliks Serwadczak, Maria i Jan Mąka, Stanisław Drab,
    *w Dobrzyniu: Maria i Bronisław Drozd, Wiesław Stechera, Edward Raszczyszyn, Regina i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy,
    *w Błotach: Ewa i Łukasz Bień, Anna i Krzysztof Mielnik
  1. W sprawach kancelaryjnych zapraszam po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
  2. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
  3. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  5. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz tygodnia.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: śp. Maria Troczyńska z Dobrzynia (l.61) i śp. Teresa Mykita z Szydłowic (l.62). Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.