11.07.2021

Możesz mówić innym to, co chcą usłyszeć albo to, co mówi Bóg. Wybór należy do Ciebie.

XV Niedziela w ciągu roku

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  3. W tym tygodniu we wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 18:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o poprowadzenie której prosimy Róże Różańcowe. O godz. 20:00 Msza Św. i na zakończenie procesja ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Przynosimy ze sobą świece i lampiony. Intencje do modlitwy różańcowej i na Mszę św. spisujemy na kartkach i składamy do koszyczka.
  4. W wigilię odpustu w Błotach w sobotę 17 lipca o godz. 18:00 Msza św. na cmentarzu w Błotach.
  5. 18 lipca 2021 r. w niedzielę przypada doroczna uroczystość odpustowa w kościele pw. NMP z Góry Karmel w Błotach.
    Msze św. w tym dniu będą odprawione: o godz. 9:00 w Szydłowicach, o godz. 10:30 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 Suma odpustowa w Błotach. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich mieszkańców Leśnej Wody i Błot.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Marian Koliweszka (l. 80) z Myśliborzyc. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  7. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77 412 69 84.
  8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Marian Wachna, Adam i Ewelina Wachna, Jadwiga i Bogdan Stojanowscy, Elżbieta i Janusz Abel, Irena i Jerzy Sinkowscy – dekorują narzeczeni Paulina i Szymon,
    *w Dobrzyniu: Monika Baściuk, Iwona i Tomasz Tomczyk-Palacz, Beata i Michał Iwańczuk, Piotr Serwadczak, Regina i Bronisław Pawlaczek,
    *w Błotach: Bogusława i Bogusław Król, Justyna i Paweł Kowalczyk, Marta i Mieczysław Jankowscy, Wioletta i Bogusław Skibińscy, Alicja Kowalska.
  10. W przyszłą niedzielę 18 lipca rozpoczniemy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, po Mszach Świętych zostaną pobłogosławieni kierowcy i ich pojazdy z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tradycyjnie ofiarą „1gr za 1km” szczęśliwej podróży wesprzemy misjonarzy w zakupie środków transportu.
  11. Bóg zapałać! za złożone ofiary na ubezpieczenie mienia i prace administracyjno-archiwistyczne na naszych cmentarzach.
  12. Trwa narodowy spis powszechny osób i mieszkań. W imieniu komisarza spisowego przypominam o obowiązku dokonania spisu.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  14. Nasza parafia w 2016 roku przystąpiła do Programu Odnowy i Ewangelizacji. Co roku w przedostatnią niedzielę sierpnia jest organizowana Pielgrzymka Parafii Ruchu dla Lepszego Świata, która w tym roku po raz 31. odbędzie się pod hasłem: „Zgromadziliśmy się na Świętej Wieczerzy” w dniach 21-22 sierpnia a gospodarzem będzie parafia Nawiedzenia NMP w Lubszy. Celem tegorocznego spotkania jest przeżycie dorocznego wydarzenia wiary, aby nawzajem uwrażliwić się na dynamiczne doświadczenie wspólnoty parafialnej, zdolnej promować wartość ewangelicznej jedności.
    Mszy św. 22 sierpnia o godz. 11:30 będzie przewodniczył Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, który dokona Rekoncyliacji Ubiorów wizerunku Matki Bożej z Czerwonogrodu (1604 r.).
    Trzy parafie w Lubszy, Mąkoszycach i nasza w Szydłowicach przygotowują to wydarzenie i pragną ugościć pielgrzymów, przedstawicieli parafii, którzy przybędą na pielgrzymkę do Lubszy. Proszę o zgłaszanie się rodzin, które będą mogły ugościć pielgrzymów, dając nocleg z 21 na 22 sierpnia br.
  15. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!