01.08.2021

Manna, która trzymała przy życiu Izraelitów, to zaledwie zapowiedź prawdziwego Chleba.

XVIII Niedziela w ciągu roku

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.
  2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  3. Dziś w niedzielę 1 sierpnia przybędzie do nas Piesza Pielgrzymka z Legnicy na Jasna Górę. Pielgrzymi będą wraz z nami modlić się podczas Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach. Dziękuję parafianom z Dobrzynia i Szydłowic za pomoc i przygotowanie posiłku dla pielgrzymów.
  4. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  5. Intencja modlitewna na sierpień: Za Kościół, aby otrzymał łaskę i siłę od Ducha Świętego do zmieniania siebie w duchu Ewangelii.
  6. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich oraz trwać na Adoracji do godz. 21:00 w Dobrzyniu. W piątek okazja do spowiedzi (pół godziny przed Mszą Św. we wszystkich kościołach) i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta o godz. 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.
  8. W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną w domach. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.
  9. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i o 18:00 w Szydłowicach.
  10. W minionych 2 tyg. z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Janina Majewska (Szydłowice), śp. Zbigniew Jakimowski (Leśna Woda), śp. Janina Świtajło (Błota) i śp. Józef Szewczuk (Dobrzyń). Pamiętajmy o nich w modlitwach, o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  11. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W następnym tygodniu prosimy:
    * w Szydłowicach: Marta i Marcin Gralak, Ewa Kroczak, Grażyna i Czesław Drozd, Elwira i Bogdan Paproccy, Kazimierz Dorociak,
    * w Dobrzyniu: Halina Jaśkiewicz, Małgorzata i Jarosław Troczyńscy, Krystyna Durzańska, Stanisława Rawska, Czesława Kowalska, Urszula Jankowska,
    * w Błotach: Anna Szpineta, Anna i Józef Hładij.
  12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  13. Trwa narodowy spis powszechny osób i mieszkań. W imieniu komisarza spisowego przypominam o obowiązku dokonania spisu.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  15. Nasza parafia w 2016 roku przystąpiła do Programu Odnowy i Ewangelizacji. Co roku w przedostatnią niedzielę sierpnia jest organizowana Pielgrzymka Parafii Ruchu dla Lepszego Świata, która w tym roku po raz 31. odbędzie się pod hasłem: „Zgromadziliśmy się na Świętej Wieczerzy” w dniach 21-22 sierpnia a gospodarzem będzie parafia Nawiedzenia NMP w Lubszy. Celem tegorocznego spotkania jest przeżycie dorocznego wydarzenia wiary, aby nawzajem uwrażliwić się na dynamiczne doświadczenie wspólnoty parafialnej, zdolnej promować wartość ewangelicznej jedności. Mszy św. 22 sierpnia o godz. 11:30 będzie przewodniczył Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, który dokona Rekoncyliacji Ubiorów Matki Bożej z Czerwonogrodu (1604 r.).
    Trzy parafie w Lubszy, Mąkoszycach i nasza w Szydłowicach przygotowują to wydarzenie i pragną ugościć pielgrzymów, przedstawicieli parafii, którzy przybędą na pielgrzymkę do Lubszy. Proszę o zgłaszanie się rodzin, które będą mogły ugościć pielgrzymów, dając nocleg z 21 na 22 sierpnia br.
  16. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacyjnych dni!