20.12.2020

Chciał zbudować dom Bogu. Ale to Bóg postanowił zbudować mu dom.

IV Niedziela Adwentu

1. Dobiega końca Adwent w szczególnych okolicznościach roku 2020. Zachęcam by skorzystać z sakramentu pojednania i przygotować serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Spowiedź sakramentalna we wtorek w Szydłowicach i w środę w Błotach od godz. 16:00.
  2. Do środy włącznie roraty: poniedziałek o godz. 7:00, we wtorek o godz. 17:00 w Szydłowicach, w środę o godz. 17:00 w Błotach.
  3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku, 24 grudnia, na piątek, 25 grudnia. Ze względu na zalecenia sanitarne oraz by umożliwić większej liczbie parafian możliwość uczestniczenia w Pasterce zapraszam o godz. 21:00 w Błotach, o godz. 22:30 w Dobrzyniu i o północy w Szydłowicach.
  6. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana i w niedzielę Św. Rodziny Msze św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 (nie będzie dodatkowej o 16:00 w Szydłowicach).
  7. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi – Miastu i światu, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
  8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość a dla najmłodszych Mały Gość.
  9. Bóg zapłać! za ofiary złożone z racji Opłatka, zostaną one przeznaczone na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i o udekorowanie świątecznie kościołów następujących parafian:
  • w Szydłowicach: od rodziny Wężyk do rodziny Muszak,
  • w Dobrzyniu: od rodziny Bednarz do rodziny Konstanciuk,
  • w Błotach: od rodziny Kowalskich do rodziny Skibińskich.
  1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia nie zapomnieliśmy o potrzebujących. Dziękuję za wszystkie złożone dary podczas parafialnej zbiórki żywności dla rodzin i osób potrzebujących. Dziękuję za zakup świecy Caritas. Dziękuję za wrażliwe i otwarte serca.
  2. Dzisiaj w 4. Niedzielę Adwentu błogosławieństwo bożonarodzeniowych szopek i dekoracji świątecznych. Zapraszam dzieci i dorosłych do zaprezentowania przygotowanych Szopek i dekoracji.
  3. W tym tygodniu w sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
  4. Termin wizyty duszpasterskiej i jej formę podam po zakończeniu kwarantanny 17 stycznia 2020 roku.
  5. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.