19.04.2020

Przez osiem dni Tomasz był naszym bliźniakiem w wierze.

Niedziela Miłosierdzia

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, której wyjątkowość najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
  2. Sercem dzisiejszej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.
  3. Zgodnie z obowiązującymi od 20.04.2020 r.(poniedziałek) ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 15 m2) – informuję, że w kościele we Mszy św. będzie mogło uczestniczyć w Błotach 10 osób, w kościele w Dobrzyniu 13 osób i w kościele parafialnym w Szydłowicach 29 osób. Przypominam o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta. Proszę, aby podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła, a także zajmując miejsca w ławkach i przyjmując Komunię Świętą zachować przynajmniej dwumetrowe odległości.
  4. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Dziękuję za hojność we wspieraniu działalności Caritas przez cały rok. Dziś składamy skarbonki z Wielkopostną Jałmużną Caritas.
  5. Z racji ostatniego tygodnia miesiąca kwietnia Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach.
  6. W czwartek, 23 kwietnia, przypada uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Św. Marka, ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje. Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym o urodzaje.
  7. W pilnej potrzebie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania lub przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą świętą – proszę o kontakt telefoniczny.
  8. Kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych ( pogrzeb) proszę najpierw o kontakt telefoniczny.
  9. Sytuacja epidemii narzuca nam wiele ograniczeń jak niemożność uczestniczenia we Mszy św., dlatego proszę parafian o wpłaty na konto parafii. Numer konta: BS w Brzegu 02 8863 0009 2000 0022 1522 0001 z dopiskiem „taca”. Bóg zapłać parafianom za kilka wpłat i ofiar złożonych osobiście!
  10. W Szydłowicach o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Krystyna Bednarska, Wiesława Szostak, Anna i Sławomir Krejczy, Krystyna i Zbigniew Żółtańscy, Danuta i Sławomir Szewczuk.
  11. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  12. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego tygodnia!