15.03.2020

Z pustej studni wytrysnęło nowe źródło. To najpiękniejsza historia miłosna.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkiego Postu jest inna niż kiedykolwiek ze względu na dziejące się wydarzenia w Polsce i na świecie. Przeżywamy dziś w liturgii przygotowane już wcześniej XV wydarzenie ewangelizacyjne „Wzajemna troska otwiera”.
  2. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
  3. UWAGA! W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zaleceniami GIS RP, Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i Abpa Metropolity Wrocławskiego informuję:
    • o możliwości skorzystania z udzielonej dyspensy (do 29 marca br.) od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej przez osoby starsze, dzieci i młodzież szkolną wraz z opiekującymi się nimi rodzicami, osoby z jakimikolwiek objawami chorobowymi oraz tymi, którzy czują obawę przed zarażeniem;
    • w związku z ogłoszonym zakazem zgromadzeń większych niż 50 osób przez GIS RP – proszę o przyjęcie ze zrozumieniem, że Msze Św. w III Niedzielę Wielkiego Postu (15 marca) sprawowane będą jak w każdą niedzielę o godz. 9:00 w Błotach, o godz. 10:30 w Dobrzyniu i o godz. 12:00 w Szydłowicach i będzie mogła w nich uczestniczyć jedynie taka liczba osób (do 50 osób w kościele);
    • jednocześnie proszę by osoby korzystające z udzielonej dyspensy uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. poprzez transmisję w TV, Radio oraz w Internecie;
    • poza programowymi nabożeństwami liturgicznymi, odwołane zostają w najbliższym czasie: rekolekcje i wszystkie spotkania grup parafialnych i formacyjnych. Zamknięta zostaje również kancelaria parafialna, w sprawach pilnych (np. pogrzeb) proszę o kontakt telefoniczny i następnie o zgłoszenie się bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej.
    • Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych rodzinach każdego dnia wieczorem o godz. 21:00 we wszystkich intencjach związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych;
  4. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej parafii. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Św. Józefa.
  5. Na wielkopostną niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny oraz miesięcznik Nowe Życie.
  6. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.
  7. Planowana na dziś zbiórka na pomoc dla rodziny Mordal w odbudowie domu, zostaje przełożona na Niedzielę Miłosierdzia.
  8. W sobotę odszedł do wieczności śp. Wiesław Szyszko z Leśnej Wody. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkich Parafian proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego tygodnia!