11.10.2020

Uczta, na którą zaprasza nas Bóg, jest ucztą weselną Jego Syna.

XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski – hasłem są słowa TOTUS TUUS. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
  3. We wtorek, 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski u św. Bartłomieja w naszej parafii. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. O godz. 20:00 Msza Św. a na zakończenie procesja ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.
  4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą i modlitwę różańcową o godz. 17:00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
  5. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
  6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszych kościołach o godz. 17:00.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  8. Od poniedziałku codzienna Msza św. o godz. 17:00.
  9. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę.
  10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  11. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Agata i Bolesław Łuczków, Anna i Kazimierz Skalscy, Maria Dorociak, Arkadiusz Sypniewicz, Czesława i Edward Dec,
  12. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Krystyna i Mirosław Wolf, Wiesław Kołtowski, Ewa i Adam Stelmach, Jadwiga i Mieczysław Preis, Maria i Witold Gajo.
  13. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  14. Sobotnia Msza Św. o godz. 17:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  15. Wczoraj, w sobotę 10.10.2020 r., Pan powołał do wieczności śp. Mariana Szadorskiego (l.66). Pogrzeb jest planowany na wtorek. Wieczny odpoczynek…
  16. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!