10.05.2020

Trzy proste słowa: Pokaż nam Ojca. A kryją największą tęsknotę Kościoła.

V Niedziela Wielkanocna

Ziarna Słowa – Nie dajcie się zniewalać
PODCAST Radia Vatykańskiego – tutaj
  1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Naszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja.
  2. W dalszym ciągu obowiązują nas ograniczenia, co do liczby uczestników liturgii. We Mszy świętej i nabożeństwach może uczestniczyć w kościołach naszej parafii: w Błotach 10 osób, w Dobrzyniu 13 i w Szydłowicach 29 osób. Podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła, a także zajmując miejsca w ławkach i przyjmując Komunię Świętą zachowujemy przynajmniej dwumetrowe odległości. Spowiedź przed każdą Mszą świętą.
  3. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  4. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  5. Zapraszam do wspólnego odmawiania Różańca w intencji ustania pandemii koronawirusa codziennie o godz. 20:30 w kościołach naszej parafii.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu od godz. 19:00 do 21:00.
  7. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka.
  8. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną różańca poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.
  9. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła
  10. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  11. Kancelaria jest nieczynna, dlatego najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412.69 84.
  12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  13. Dziękuję parafianom za troskę w tym szczególnym czasie o sprawy materialne parafii. Sytuacja pandemii narzuca nam wiele ograniczeń jak niemożność uczestniczenia we Mszy św., dlatego proszę parafian o wpłaty na konto parafii. Bóg zapłać za wpłaty i ofiary złożone osobiście!
  14. W Szydłowicach o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Beata i Kazimierz Abel, Łucja i Henryk Szostak, Kazimiera i Andrzej Kasprzyccy, Barbara i Daniel Wężyk, Agnieszka i Adam Kasprzyccy.
  15. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Monika i Marcin Łazaruk, Róża i Szymon Polańscy, Bogusława i Henryk Kawa, Stanisław Zawadzki, Agnieszka Zawadzka i Teresa Serwadczak.
  16. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego majowego tygodnia!