31.05.2020

Nowe stworzenie: Jezus tchnął w uczniów jak kiedyś Bóg, stwarzając człowieka.

Zesłanie Ducha Świętego

Ziarna Słowa – Bądźcie solą, bądźcie światłem
PODCAST Radia Vatykańskiego – więcej tutaj…
  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  2. Od dziś (31 maja br.) nie ma limitu wiernych w kościołach, ale nadal obowiązują maseczki i zachowanie dystansu. Podczas wchodzenia do kościoła dezynfekujemy dłonie a zajmując miejsca w ławkach i przyjmując Komunię Świętą zachowujemy bezpieczne odległości.
  3. Dnia 6 czerwca kończy się Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, udzielona na czas kwarantanny przez Abpa Józefa Kupnego (Dokument odwołujący dyspensę).
  4. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  5. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18:00 w Szydłowicach zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  6. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszych kościołach codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  7. Wspólnie modlimy się na Różańcu w intencji ustania pandemii koronawirusa codziennie o godz. 20:30 w kościołach naszej parafii (wg dnia celebracji Mszy św.).
  8. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie to dzień modlitwy naszej parafii za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach, od godz. 19:00 do 21:00.
  11. Odwiedziny chorych i seniorów w domach: w czwartek w Myśliborzycach i Szydłowicach, początek o godz. 9:00, w sobotę w Dobrzyniu i Błotach – od godz. 10:00.
  12. Spowiedź z okazji pierwszego piątku m-ca: w Błotach w środę od 17:30, w Dobrzyniu w czwartek od 17:15 i w Szydłowicach w piątek o 17:30.
  13. W sobotę przypada 10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
  14. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to pierwsza niedziela m-ca i doroczny Dzień Dziękczynienia.
  15. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412.69 84.
  16. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  17. Dziękuję parafianom za troskę w tym szczególnym czasie o sprawy materialne parafii, która pozwala na pokrywanie bieżących kosztów funkcjonowania parafii. Bóg zapłać! za wpłaty na konto z dopiskiem „taca” i ofiary złożone osobiście.
  18. Dziś zbiórka ofiar w Błotach na pomoc dla rodziny Mordal z Dobrzynia. Bóg zapłać!
  19. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dorota Pawłowska, panna, zam. w Dobrzyniu i Szymon Rosiński, kawaler, zam. w Pogorzeli, zapowiedź pierwsza.
  20. W Szydłowicach o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Beata i Andrzej Gajda, Aleksandra i Piotr Piaseccy, Jolanta i Ryszard Goclon, Łucja i Czesław Gajda, Maria Korzekwa i Dawid Pałka.
  21. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Halina i Jarosław Cybulscy, Lucyna i Tomasz Windysz, Anna i Dariusz Pawlaczek, Janina Pawlaczek, Stanisława Idzi.
  22. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  23. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego czerwcowego tygodnia!