24.11.2019

Chrystus chce królować w nas, w naszym życiu. On ma moc wprowadzić już dziś przestępcę do swego Królestwa

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Pan Jezus wielokrotnie uczy nas o swoim królestwie: „bliskie jest królestwo Boże”. Uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca po wieczornej Mszy Św., we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

3. W sobotę 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Ap. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra.

4. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca, która rozpoczyna Adwent: wspólnotowa Adoracja, zmiana tajemnic ŻR, na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach dzieci przygotowujące się do spowiedzi i I Komunii św. otrzymają swoje modlitewniki. Polecam modlitwie wszystkich parafian dzieci komunijne i ich rodziców.

5. W miesiącu grudniu będziemy przeżywać w naszej parafii:

* Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 17:00,

* 8 grudnia 2019 w II Niedzielę Adwentu – przeżyjemy 14. wydarzenie, ewangelizacyjne – Obdaruj mnie błogosławieństwem!

* Rekolekcje Adwentowe: 8 – 10 grudnia 2019r.

* 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – zostaną poświęcone i nałożenie dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii medaliki na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach,

* odwiedziny chorych i seniorów w sobotę 14 grudnia br.

6. Dziś w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zbieramy ofiary na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.

7. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i sobotę od godz. 16:00.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość, dla dzieci miesięcznik Mały Gość i miesięcznik Nowe Życie.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Józefa Sieczkę i śp. Marię Literowicz. Wieczny odpoczynek…

10. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.