22.09.2019

Prawdziwa, wielka wiara zaczyna się od małych rzeczy.

XXV Niedziela w ciągu roku
Odpust św. Stanisława Kostki w Dobrzyniu

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka.

2. Dziś obchodzimy uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. Sumie odpustowej o godz. 13:00 będzie przewodniczył ks. Bartosz Barczyszyn – proboszcz Parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantry w Namysłowie. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziękuję rodzinie z Dobrzynia za ufundowanie nowego ornatu z wizerunkiem św. Stanisława Kostki. Dziękuję za wszelki trud podjęty w przygotowaniu odpustu mieszkańcom Dobrzynia, za posprzątanie i udekorowanie kościoła, za przygotowanie ołtarza w wigilię uroczystości na cmentarzu w Dobrzyniu. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia oprawy liturgicznej uroczystości: p. organistce, p. kościelnemu, lektorom, ministrantom, asyście procesyjnej, grupie Odnowy i Ewangelizacji, druhom strażakom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz wszystkim parafianom i gościom – Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Na Mszy Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach w kaplicy gromadzi się grupa modlitewna św. O. Pio.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu. Zachęcam do przygotowania intencji na modlitwę nowennową.

5. Zapraszam wszystkich do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty poprzez udział grupach modlitewnych i apostolskich: Żywy Różaniec, Grupa modlitewna O. Pio, najmłodszych i młodzież do Liturgicznej Służby Ołtarza. Szczególnie zapraszam do Grupy Apostolskiej Odnowy Parafii.

6. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii.

7. Solenizantom i jubilatom życzę wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Nowe Życie.

9. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek.

10. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.