20.10.2019

Gdy zaczynamy rozumieć, że nasze życie naprawdę zależy przede wszystkim od żywej i prawdziwej relacji z Panem Bogiem, wtedy zaczynamy wołać, walczyć, błagać, dniem i nocą, w porę i nie w porę, nieustannie.

XXIX Niedziela w ciągu roku
– Niedziela misyjna

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki Maximum illud papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej o godz. 17:00 w Szydłowicach oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

4. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy Św. doroczne liczenie praktyk wiernych (tzw. Dominikantes)dla Urzędu Statystyki Kościoła.

5. Modlitwa do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca po modlitwie różańcowej: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu. Kartki– podziękowania i prośby składamy przed Mszą św.

6. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przedstawiciele Rady Parafialnej dostarczą do wszystkich rodzin kartki wspominkowe, na których proszę czytelnie wpisać: adres ofiarodawcy, nazwiska i imiona zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych zostaną odprawione Msze św. na cmentarzu w Błotach o godz. 9:00, w Dobrzyniu o godz. 11:00 i w Szydłowicach o godz. 13:00. Po Mszy św. procesja i poświęcenie odnowionych i nowo postawionych nagrobków.

8. Na niedzielną lekturę polecam dla dzieci miesięcznik Mały Gość, tygodnik Gość i miesięcznik Nowe Życie.

9. Grupa Modlitewna św. Ojca Pio spotyka się we wtorek o godz. 18:30 w kaplicy na plebani.

10. Serdeczna życzenia ślemy do jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

11. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

12. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę od godz. 16:00. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

13. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!

Modlitwa do świętego Michała Archanioła:

„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi:

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.