17.11.2019

Zamiast zajmować się szukaniem dat i przepowiadaniem przyszłości, lepiej traktować każdy czas jako ostateczny, każdy dzień jak ostatni

XXXIII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przeżywamy 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Jutro w poniedziałek, 18 listopada o godz. 18:00 w Domu Ludowym w Lubszy odbędzie się spotkanie parafialnych zespołów Odnowy i Ewangelizacji Parafii. Zapraszam wszystkich odpowiedzialnych i posłańców do udziału.

3. W czwartek w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest to święto.

4. W piątek 22 listopada o godz. 18:00 spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio w kaplicy na plebani. Zapraszam do wspólnej modlitwy parafian.

5. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Pamiętamy w modlitwie o naszym panu organiście Ryszardzie Wolańskim i wszystkich osobach, które przez muzykę i śpiew upiększają liturgię w naszej parafii.

6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu będziemy zbierać ofiary na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji.

7. Dziękuję za całoroczną troskę o cmentarze w naszej parafii. Proszę wszystkich o rzetelne i uczciwe segregowanie odpadów na cmentarzach: kwiatów (bio), plastiku i szkła. Przypominam również wszystkim o wnoszeniu opłat cmentarnych u osób odpowiedzialnych za cmentarze.

8. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

10. Dziękujemy rodzinom i parafianom, którzy w tym tygodniu posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.