17.02.2019

VI Niedziela w ciągu roku

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Dziś w niedzielę 17 lutego przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Wspólnotowa Adoracja po każdej Mszy Św. i od godz. 15:00 w Kościele parafialnym w Szydłowicach. Zapraszam Róże Różańcowe, Grupę Modlitewną Ojca Pio, Grupę Odnowy, Posłańców, wszystkich ministrantów, dzieci, młodzież do wspólnotowego uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. We wtorek 19 lutego zapraszam na Mszę Św. w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii za wstawiennictwem św. Józefa – opiekuna Najświętszej Rodziny do kościoła parafialnego w Szydłowicach o godz. 17:00.

4. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.

5. W piątek 22 lutego spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio o godz. 18:00 w kaplicy na plebanii. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich zainteresowanych.

6. W sobotę 23 lutego zapraszam Grupę Odnowy i wszystkich Posłańców z całej parafii na spotkanie z ks. Stanisławem Zającem.

7. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zbiórka ofiar na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Parafian z Myśliborzyc proszę o składanie ofiar w kopercie na tacę. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość dla dzieci.

9. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.

10. Dziękujemy parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

11. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!