13.10.2019

Największe cuda to uzdrowienie duchowe. Bóg leczy ciało, by uleczyć ducha, On chce dotrzeć do serca człowieka

XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: Wstańcie, chodźmy! Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. Dzisiaj, 13 października, ostatni w tym roku Dzień fatimski u św. Bartłomieja w naszej parafii. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. O godz. 20:00 Msza Św. a na zakończenie procesja ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty polecam modlitewnej pamięci wszystkich parafian.

4. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 17:00.

5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:00. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

6. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 17:00.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów.

10. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i sobotę od godz. 16:00. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!

13. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod katem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek 14 października br. o godz. 18:00 na parkingu przy kościele w Szydłowicach.