13.01.2019

Mojżesz wprowadza do ziemi obiecanej. Jezus do ziemi Bożych obietnic

Niedziela Chrztu Chrystusa

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

2. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni znajduje się w biuletynie i na stronie internetowej parafii.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek w Kościele Powszechnym rozpoczynamy: Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 20). Jako parafia włączmy się to dzieło poprzez modlitwę wspólnotową i osobistą.

5. W sobotę 19 stycznia zapraszam na Mszę Św. w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii za wstawiennictwem św. Józefa – opiekuna Najświętszej Rodziny do kościoła parafialnego w Szydłowicach o godz. 16:00.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bronisława Krzyśko z Dobrzynia. Został pochowany w Opolu. Msza św. w int. zmarłego zostanie odprawiona 11 lutego o 16:30 w Dobrzyniu. Wieczny odpoczynek…

8. W niedzielę 20 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszę Świętą o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wszystkie Babcie, Dziadków i Seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.

9. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca, zbiórka „cegiełek” na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Bóg zapłać za wszystkie indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii.

10. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu po Mszy św. porannej.

11. Dziękujemy rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły w tym tygodniu.

12. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!