12.05.2019

Co stoi za “sukcesem” Kościoła? Nie strategia ludzi, ale Słowo Boga

Niedziela Dobrego Pasterza

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. W naszej wspólnocie przeżywamy dziś podczas liturgii X wydarzenie ewangelizacyjne Radość z Ofiarowania.

3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

4. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października.

5. Początek nabożeństw jutro o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną różańca poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

6. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.

7. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przed uroczystością spowiedzi i Komunii Św. we wtorek, czwartek i piątek w Szydłowicach po nabożeństwie majowym.

8. Za tydzień 19 maja będziemy przeżywać dzień I Komunii Świętej w kościele parafialnym o godz. 10:30. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 10 dzieci. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 10:30. Serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków rodziny dzieci komunijnych.

9. Tydzień później, w niedzielę 26 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 12:00 zapraszam dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10:00.

10. Modlitewnej pamięci parafian polecam tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

11. Zapraszam na pielgrzymkę do Sanktuarium na Górę Św. Anny wraz z dziećmi komunijnymi w białym tygodniu w środę 22 maja. Wyjazd o godz. 9:00.

12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dorota Zofia Drozd, panna w Szydłowicach i Kamil Paweł Dorociak, kawaler zam. w Brzegu. Zapowiedź trzecia.

13. Solenizantów i jubilatów zawierzam opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

14. Przypominam, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.

15. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

16. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

17. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.