05.05.2019

Tam wszystko się zaczęło… Oto jak Zmartwychwstały odmienił Piotra

III Niedziela Wielkanocna

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.

3. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na miesiąc maj: „Aby Kościół w Afryce przez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu”.

4. Przez cały Tydzień Biblijny pragniemy jako parafialna wspólnota pochylić się nad Pismem Świętym. Każdego dnia 15 min. przed Mszą Św. będziemy czytać Ewangelię Św. Jana.

5. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcam do modlitwy o dary Ducha Świętego i polecam modlitwie wszystkich parafian.

6. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 w Błotach będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

7. W sobotę 11 maja o godz. 14:00 w kościele w Dobrzyniu zostanie odprawiona Msza Św. – O Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla Druhów Strażaków z OSP z Dobrzynia, Błot i z Szydłowic z okazji parafialnego Dnia Strażaka.

8. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00. Zachęcam do śpiewu litanii także w domach.

9. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego a podczas liturgii przeżyjemy X wydarzenie ewangelizacyjne odkrywając wartość RADOŚĆ Z OFIAROWANIA.

10. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 10 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19 maja. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 10:30. Serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych, dziadków i całe rodziny.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec a dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.

12. Drogich solenizantów i jubilatów polecam opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

13. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dorota Zofia Drozd, panna w Szydłowicach i Kamil Paweł Dorociak, kawaler zam. w Brzegu. Zapowiedź druga.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Zofię Pasławską (l.66) z Dobrzynia i śp. Stefana Moskala (l.86) z Błot – pogrzeb we wtorek o godz. 14:00 w Błotach. Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!