02.06.2019

Jezus ukazuje drogę nową i żywą. Sprawdź, dokąd zmierzać!

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Dzisiaj przeżywamy w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Ofiarami składanymi dziś do puszek wspieramy budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Z racji pierwszej niedzieli m-ca, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18:00.

5. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam codziennie na nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18:00.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszam do czwartkowej modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek. Spowiedź pierwszopiątkowa: w Błotach od godz. 14:30, w Dobrzyniu od godz. 16:00 i w Szydłowicach od godz. 17:30.

7. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.

8. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę o godz. 18:00.

9. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego zapraszam do przeżycia XI Wydarzenia Ewangelizacyjnego – Otwartość zbliża. Odnowimy wszyscy podczas liturgii nasze przyrzeczenia z sakramentu bierzmowania. Proszę o przyniesienie w tym dniu na liturgię świec. Posłańcy dostarczą list do rodzin w tym tygodniu.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odebrania przez prenumeratorów tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

11. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i sobotę od godz. 17:00.

12. Jubilatów i solenizantów zwierzam Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

13. W imieniu Pana Sołtysa Stanisława Kowalkowskiego, Rady Sołeckiej z Szydłowic i własnym dziękuję mieszkańcom Szydłowic i Myśliborzyc, organizacjom i instytucjom za pomoc w zorganizowaniu V Festynu z okazji Dnia Dziecka w Szydłowicach na ogrodach u ks. Proboszcza! Bóg zapłać!

14. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Michała Piotrowskiego z Szydłowic (l. 84). Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!