30.12.2018

Odpowiedzią na wszystkie pytania dotyczące rodziny jest rodzina Maryi i Józefa

Niedziela Św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

2. Dziś podczas liturgii Mszy Św. przeżywamy VIII Wydarzenie ewangelizujące w naszej parafii, poprzez które pragniemy uwrażliwić wszystkich parafian na WARTOŚĆ POJEDNANIA. Uświadamiamy sobie tych ludzi, z którymi jesteśmy skłóceni i potrzebujemy pojednania lub odnowienia relacji. Małżonkowie odnawiają przyrzeczenia małżeńskie i wspólnie modlimy za rodziny w naszej parafii.

3. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę Św. i na specjalne nabożeństwo: w Błotach o godz.15:00, Dobrzyniu o godz. 16:00 i w Szydłowicach o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

4. W pierwszy dzień nowego roku Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Staniemy obok Matki Bożej, prosząc Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, przez betlejemską noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

5. W środę w naszej parafii rozpocznę odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragnę odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca. W miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych w domach. Jednocześnie zachęcam i proszę o zgłaszanie chorych i seniorów, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny – zapraszam w sobotę 30 min. przed Mszą Św. do wspólnego odmówienia Różańca.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Na liturgii wszyscy będziemy mieli możliwość wziąć udział w specjalnej „Loterii przy żłóbku”. Zachęcam wszystkich do przygotowania dla swoich rodzin specjalnych koron, które przynosimy za sobą na Mszę Świętą.

9. Zapraszam na spotkania opłatkowe: w Szydłowicach imieniu Rady Sołeckiej i Parafialnej z Szydłowic (p. Ireny Noworolskiej, Bogusława Dąbkowskiego i Stanisława Kowalkowskiego) 6 stycznia o godz. 16:00 do świetlicy w Szydłowicach. W Dobrzyniu w imieniu p. Sołtys Agaty Bednarz oraz Rady Sołeckiej i Parafialnej do świetlicy w dniu 19 stycznia o godz. 18:00.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

11. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego 2019 roku!