30.09.2018

Skrusz wszelkie schematy. Poznaj Boga takiego, jakim jest naprawdę

XXVI Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych.

3. Od 2 października codzienna Msza św. będzie sprawowana o godz. 17:00!

4. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

5. We wtorek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

6. We wtorek o godz. 15:00 wyruszamy na Spotkanie ewangelizacyjne z O. Adamem Szustakiem „Namaszczeni”, które odbędzie się w Katowicach w Spodku.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, podczas Mszy Św. i na różańcu.

8. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w Błotach w środę od 16:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:15, i w piątek w Szydłowicach od godz. 17:30. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.

9. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które ustanowiono na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. Jest to zarazem święto patronalne Róż Różańcowych. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

10. W pierwszą niedzielę października zapraszam wszystkich do wspólnego przeżycia kolejnego wydarzenia ewangelizacyjnego: *OBDRUJMY SIĘ WDZIĘCZNOŚCIĄ*.

11. Za tydzień w I niedzielę października spotykają się na Mszy Św. i katechezie o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach kandydaci do bierzmowania. Proszę o obecność wszystkich rodziców.

12. Za tydzień spotykają się również rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i I Komunii Św. Podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone i wręczone dzieciom różańce.

13. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii

14. Dziękuję parafianom, którzy w piątek 28 września o godz. 15:00 w Godzinie Miłosierdzia modlili się w intencji kapłanów.

15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci Mały Gość.

16. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę od godz. 16:00.

17. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

18. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

19. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!