24.06.2018

Jan będzie mu na imię

Niedziela – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.
  2. Dzisiejsza uroczystość Narodzenia św. Jana jest dniem głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
  3. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msza Święta o godz. 17:00 w Szydłowicach. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  5. Dziękuje wszystkim parafianom – kresowianom urodzonym w Prusach za wspólna modlitwę i udział we Mszy św. w 73 rocznicę przesiedleń z Kresów na Ziemie zachodnie i przybycia z Prus do Szydłowic i Dobrzynia. Krzyż, przywieziony z cmentarza z Prus zostanie ustawiony na cmentarzu parafialnym w Szydłowicach jako miejsce modlitwy i pamięci o zmarłych spoczywających na cmentarzu w Prusach.
  6. Zapraszam do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Prus na poświęcenie odnowionej kaplicy w dniach 19-22 lipca 2018 r. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka, koszt 460 zł.
  7. W imieniu pani sołtys Agaty Bednarz z Dobrzynia dziękuje wszystkim parafianom ze wszystkich miejscowości, którzy pomogli w zorganizowaniu festynu w sobotę w Dobrzyniu z okazji Dnia Ojca i na rozpoczęcie wakacji.
  8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
  9. Zbliża się czas ubezpieczenia budynków: kościoła i kaplic. Dziękuję za zebrane już ofiary i proszę o zbiórkę ofiar na ten cel w pozostałych miejscowościach parafii.
  10. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom Anecie i Adrianowi dziękujemy za dekorację kościoła parafialnego w Szydłowicach.
  11. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecam szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.
  12. Wszystkim parafianom, dzieciom, młodzieży i gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia.