16.09.2018

Krzyż to nie tylko narzędzie egzekucji, na którym Jezus został stracony

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na „Katolickie Radio i TV Rodzina”, które działa na terenie naszej Archidiecezji.

3. W poniedziałek 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

4. We wtorek w sposób szczególny będziemy modlić się za dzieci i młodzież w dniu patrona, św. Stanisława Kostki, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 w Szydłowicach. Zapraszam w tym dniu wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszę Św. i katechezę.

5. W piątek 21 września w święto św. Mateusza i Ewangelisty wyruszamy na Pielgrzymkę Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 13:30. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

6. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

7. Dziękuję Różom Różańcowym i wszystkim parafianom, którzy w miniony czwartek trwali na modlitwie w dniu fatimskim w naszej parafii. Zapraszam już dziś za miesiąc 13 października na ostatni w tym roku dzień fatimski.

8. Za tydzień będziemy odchodzić uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu.
W sobotę w wigilię odpustu Msza św. na cmentarzu w Dobrzyniu o godz. 16:00. W przygotowaniu ołtarza na cmentarzu pomagają kandydaci do bierzmowania.
Suma odpustowa w niedzielę o godz. 13:00. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich mieszkańców Dobrzynia.

9. Za tydzień w niedzielę 23 września z racji odpustu w kościele filialnym w Dobrzyniu Msza św. w Szydłowicach o godz. 10:30.

10. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii:

* Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w I niedzielę m-ca w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy Św. o godz. 12:00 i katechezie;
* Rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i pierwszej Komunii Św., spotykają się w ostatnią niedzielę m-ca na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.
* Zapraszam do kancelarii we wrześniu rodziców dzieci z klas III.

11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
* Wojciech Zalewski, kawaler, zam. w Brzezinie i Dominika Karolina Piotrowska, panna, zam. w Szydłowicach, zapowiedź druga

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

13. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko we wtorek.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

15. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.