14.10.2018

Bogaty młodzieniec odchodzi zszokowany i pełen żalu. Dlaczego?

XXVIII Niedziela w ciągu roku
Dzień Papieski

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z okazji Dnia Papieskiego ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. We wtorek o godz. 18:30 w Szydłowicach na plebani odbędzie się pomiar krawiecki strojów komunijnych dla dzieci.

6. Kandydaci do bierzmowania spotykają się w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach na Mszy św., modlitwie różańcowej i katechezie.

7. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Mszy Świętej i różańca o godz. 17:00 w kościele w Dobrzyniu.

8. W sobotę 20 października wyruszamy na Parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6:00 z Błot, następnie z Dobrzynia i Szydłowic. Zapisy u ks. Proboszcza.

9. W przyszłą niedzielę, 21 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny.

10. Dziękuję Różom Różańcowym z całej parafii, wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w nabożeństwach fatimskich w naszej parafii, które zakończyliśmy wczoraj wieczorem. Zapraszam już na kolejne 13 maja 2019 r.

11. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako narzędzie Bożych zwycięstw. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszych kościołach o godz. 17:00 gromadzimy się na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe, w niedzielę pół godziny przed Mszą Św. Wszystkich parafian zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.

12. Za nami VI wydarzenie, dziękuję całemu Zespołowi Odnowy i posłańcom za przygotowanie. Kolejne VII wydarzenie przeżyjemy 11 listopada. Dzieło odnowy polecam serdecznie modlitewnej pamięci wszystkich parafian.

13. Za tydzień podczas wszystkich Mszy Św. doroczne liczenie praktyk wiernych (tzw. Dominikantes) dla Urzędu Statystyki Kościoła.

14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

15. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i piątek od godz. 16:00. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

16. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

17. W minionym tygodniu odeszła z naszej parafii śp. Zofia Bednarz z Dobrzynia. Zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

19.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!

Episkopat Polski zachęca nas do odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który prosi, aby wierni w miesiącu październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po jego zakończeniu dodawali wezwanie „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła”, napisaną przez Pap. Leona XIII.

Modlitwa do świętego Michała Archanioła:

„Święty Michale Archaniele,
wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen”.