14.01.2018

Co łączy bohaterów wszystkich dzisiejszych czytań? Słuchają. Boga.

II Niedziela w ciągu roku

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się dziś za migrantów i uchodźców. Szczególnie tych z naszej parafii, z naszych rodzin, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi. Zachęcam, do modlitwy za duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Hasłem są słowa: Pokój! Pokój dalekim i bliskim! (Iz 57,19) Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą. (Wj 15,6)

5. W piątek 19 stycznia zapraszam na Mszę Św. w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii za wstawiennictwem św. Józefa – opiekuna Najświętszej Rodziny.

6. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Na Mszę Świętą o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wszystkie Babcie, Dziadków i Seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.

7. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca, zbiórka „cegiełek” na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Bóg zapłać za wszystkie indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii.

8. Plan wizyty kolędowej w tym i następnym tygodniu:

* Poniedziałek: Myśliborzyce (domy przy głównej drodze) – początek o godz. 15:00

* Wtorek: Myśliborzyce (domy za lasem) – początek o godz. 15:00

* Środa: Dobrzyń (1 do 25) – początek o godz. 15:00

* Czwartek: Dobrzyń (26 do 50) – początek o godz. 15:00

* Piątek: Dobrzyń (51 do 75) – początek o godz. 15:00

* Sobota: Dobrzyń (nr 76 do 100) – początek o godz. 9:00

** Poniedziałek: Dobrzyń (nr 101 do 120) – początek o godz. 15:00

** Wtorek: Dobrzyń (nr 121 do 146) – początek o godz. 15:00

** Środa: Sielska Woda i Dobrzyń (nr 147 do 160) – początek o godz. 15:00

9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

10. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznika Nowe Życie.

11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Zdzisław Adam Fiałka i Bernadetta Anna Fiałka z d. Murzyn, (cywilnie związani) zam. w Błotach – zapowiedź trzecia.

12. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!