10.06.2018

Dziwne relacje Jezusa z ludźmi…

X Niedziela w ciągu roku

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.
  2. We wtorek 13 czerwca zapraszam na nabożeństwo fatimskie u św. Bartłomieja. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe: Część radosną różańca poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.
  3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. W imieniu Pana Sołtysa, Rady Sołeckiej z Szydłowic i własnym dziękuję wszystkim osobom, organizacjom i instytucjom za pomoc w zorganizowaniu IV Festynu z okazji Dnia Dzieckaw Szydłowicach! Bóg zapłać gospodyniom z całej parafii za upieczone i ofiarowane ciasto na festyn.
  5. Zapraszam do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Prus na poświęcenie odnowionej kaplicy w dniach 19-22 lipca 2018 r. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka, koszt 460 zł.
  6. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
  7. Zbliża się czas ubezpieczenia budynków: kościoła i kaplic. Proszę o zbiórkę ofiar na ten cel w poszczególnych miejscowościach parafii (dziś i za tydzień).
  8. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.
  9. W 73 rocznicę przesiedleń z Kresów na Ziemie zachodnie i przybycia do Szydłowic i Dobrzynia, za tydzień w niedzielę 17 czerwca na Mszy św. o godz. 12:00 zostanie poświęcony krzyż, przywieziony z cmentarza z Prus przez parafian, którzy porządkowali cmentarz w Prusach, i zostanie ustawiony na cmentarzu w Szydłowicach jako miejsce modlitwy, pamięci o zmarłych spoczywających na cmentarzu w Prusach.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

* Piotr Przybylski, cyw. związany, zam. w Szydłowicach i Anna Przybylska, cyw. związana, zam. w Szydłowicach – zapowiedź trzecia.

* Gracjan Hrynczyszyn, kawaler, zam. w Szydłowicach i Patrycja Jagielska, panna, zam. w Mąkoszycach – zapowiedź trzecia.

1. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 17:00.
  2. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.