08.04.2018

Głoszenie Jezusa Zmartwychwstałego z mocą i miłosierdziem, zapewni nam Jego łaskę. Wiara, to nasze zwycięstwo!

Niedziela Miłosierdzia

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Sercem dzisiejszej niedzieli, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o godz. 15:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach. Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże”.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Dziękuję za zebrane w Wielką Sobotę dary, które druhowie strażacy przekazali 12 potrzebującym parafianom i rodzinom. Dziękuję za hojność we wspieraniu działalności Caritas przez cały rok.

4. Dziś składamy skarbonki z Wielkopostną Jałmużną Caritas a po Mszy św. zbieramy ofiary na Dzieło Miłosierdzia – pomoc dla rodziny Lemieszko z Dobrzynia, po pożarze domu. Zachęcam i proszę o hojność. Bóg zapłać!

5. Dzisiaj po Mszy Św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o 18:00 w Szydłowicach. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

7. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

8. We wtorek zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie organizacyjne o godz. 18:00. Proszę o obecność wszystkich rodziców.

9. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Karina Jadwiga Jankowska, panna w Leśnej Wodzie i Bartosz Jan Prokopowicz, kawaler zam. w Bystrzycy. Zapowiedź trzecia.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

14. Zapraszam na pielgrzymkę: Do Legnicy – miejsca Cudu eucharystycznego i do Jawora – Świątyni Pokoju w sobotę 14 kwietnia 2018 roku. Koszt ok. 50 zł. Zbiórka i wyjazd: Błota 6:50, Szydłowice 7:00 i Dobrzyń 7:10. Zapisy po Mszy św. lub telefonicznie 511 703 328.

15. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Józef Skibiński z Błot. Wieczny odpoczynek…

16. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.