04.11.2018

Spośród kilkuset praw Starego Testamentu Jezus wydobywa te dwa najważniejsze: Będziesz miłował…

XXXI Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

4. Przypominam, że jeszcze do czwartku 8 listopada włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Plan modlitwy wypominkowej w tym tygodniu:

* poniedziałek – 5 listopada – Dobrzyń 81 – 120,
* wtorek – 6 listopada – Szydłowice 86 – 130,
* środa – 7 listopada – Błota 45 – 90,
* czwartek – 8 listopada – Dobrzyń 121 – 160,
* piątek – 9 listopada – Myśliborzyce.

6. Bóg zapłać za ofiary wypominkowe.

7. Zarząd Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich informuje, że podczas kwesty na renowację cmentarza w Prusach w dniu 1 listopada na cmentarzach w naszej parafii zebrano: w Szydłowicach 1617,24 PLN i w Dobrzyniu 2030,73 PLN. Bóg zapłać dla wszystkich ofiarodawców i dla kwestujących: w Dobrzyniu – dla Andrzeja Jaśkiewicza, Jakuba Borunia, Wojciecha Bednarza, Mariana Pawłowskiego, Marty Linkowskiej, Krystyny i Józefa Mochniaków, Krystyny Stelmach, Zuzanny Kućmierz i Agaty Bednarz, w Szydłowicach – dla Bolesława Drozda, Stanisława Szewczuka, Stanisława Kowalkowskiego, Wiktorii i Teresa Piotrowskich i Jana Mąki.

8. W piątek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet, kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

9. W miesiącu listopadzie będziemy przeżywać w naszej parafii:

* 4 listopada – katecheza dla rodziców i kandydatów do bierzmowania w Szydłowicach o godz. 12:00,

* 11 listopadanarodowe Święto Niepodległości. Zapraszam wszystkich druhów strażaków z pocztami sztandarowymi i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Podczas Mszy św. będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. Przypominam i proszę o dekorację domów biało-czerwonymi barwami narodowymi.
W tym dniu podczas liturgii przeżyjemy VII wydarzenie, podczas którego pragniemy odkryć wartość PRZEBACZENIA w ramach Programu Odnowy.

* 15 listopada – wizytacja kanoniczna naszej parafii przez JE Abp Józefa Kupnego, o godz. 14:30 w Błotach, o godz. 15:00 w Dobrzyniu i o godz. 17:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w kościele parafialnym w Szydłowicach.

* 25 listopada – katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do spowiedzi i I Komunii św., na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach dzieci otrzymają swoje modlitewniki.

10. Podczas zbiórki w X Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy na pomoc dla chrześcijan z Pakistanu kwotę 715,16 PLN. Bóg zapłać ofiarodawcom!

11. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec i dla najmłodszych Anioł Stróż.

13. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje.

14. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy w tym tygodniu posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę, dziękuję również za przygotowania podjęte do przygotowania liturgii na cmentarzach w dniu 1 listopada.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.