04.02.2018

Dramat cierpienia. Dlaczego Jezus, gdy “wszyscy Go szukają”,
“idzie gdzie indziej”?

V Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2. Dzisiaj I niedziela m-ca lutego, wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Kandydaci do Bierzmowania wraz z rodzicami gromadzą się na Mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.

3. W minioną niedzielę podczas okolicznościowej zbiórki do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych w Archidiecezji zebrano 796,30 PLN. Bóg zapłać ofiarodawcom!

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń „Po górach, dolinach”. Po Mszach Świętych będzie udzielany sakrament chorych. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku oraz będące w stanie łaski uświęcającej.

5. W miesiącu lutym będziemy przeżywać w naszej parafii:

* 14 lutego – w środę popielcowąIII wydarzenie w ramach programu Odnowy Parafii, w tym tygodniu Posłańcy dostarczą do wszystkich rodzin w parafii List do Parafian zapowiadający to wydarzenie, przyjmijmy ich i zapoznajmy się z treścią listu,

* 17 lutego w sobotę – dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 16:00 do 16:30 i w sobotę od 18:00.

7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Różaniec.

9. Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.