26.11.2017

baner_JCHKról2017A

Bóg daje nam równe szanse. To od nas zależy którą wybierzemy stronę

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, za odmówienie modlitwy O Jezu Najsłodszy Odkupicielu rodzaju ludzkiego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

chmura słów

3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

4. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca po wieczornej Mszy Św. w tym tygodniu: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź: w Błotach w środę od godz. 16:30, w Dobrzyniu w czwartek od 16:15 i w Szydłowicach w sobotę od godz. 17:30.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

7. W miesiącu grudniu będziemy przeżywać w naszej parafii:

* Roraty w dni powszednie Adwentu, w Dobrzyniu w czwartki o godz. 7:00

* 3 grudnia 2017 r. w I Niedzielę Adwentu pierwsze wydarzenie w ramach Programu Odnowy naszej parafii – „Obdarowywanie ubogaca”

* 8 grudnia 2017 r. w piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – poświęcenie i nałożenie dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii medalików na Mszy Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach

* 10 – 12 grudnia 2017 r. Rekolekcje Adwentowe

* 16 grudnia 2017 r. w sobotę odwiedziny chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną

* 16 grudnia 2017 r. w sobotę o godz. 16:00 katecheza przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w Święta Bożego Narodzenia

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek od godz. 16:00 do 16:30.

9. Z racji trzeciej niedzieli m-ca na fundusz remontowy kościoła parafialnego zebrano 1790 zł. (w Szydłowicach 1620 zł., 100 zł. ofiara z Myśliborzyc i wpłaty na konto 70 zł.) Bóg zapłać!

10. Rada Rodziców SP w Dobrzyniu zaprasza serdecznie wszystkich parafian na Kiermasz świąteczny, który zostanie zorganizowany 9 grudnia od godz. 13:00 do 17:00 (ciasto, stroiki, ozdoby świąteczne, pierniki).

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

12. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy w tym tygodniu posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość.

14. W piątek wieczorem odeszła z naszej parafialnej wspólnoty śp. Ludwika Józefkiewicz z Dobrzynia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10:00 w Dobrzyniu. Wieczny odpoczynek

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.