24.09.2017

baner_XXVNZ2017

Człowiek, znalazłszy się w trudnej sytuacji, bywa przeświadczony: Bóg mnie opuścił. Nie rozumie myśli Pana.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chcemy dziękować Bogu za Narodowy Kongres Trzeźwości, a także błagać, aby zaowocował trzeźwością wszystkich Polaków. Przed laty w Ślubach Jasnogórskich przyrzekaliśmy wypowiedzieć walkę pijaństwu. Dzisiaj czynimy wielki, narodowy rachunek sumienia, czy jesteśmy wierni ślubowaniu Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski.

2. W ciągu miesiąca września, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej.

3. Dzisiaj rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i I Komunii Św., spotykają się na Mszy Św. i katechezie o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach. Za tydzień 1 października spotykają się rodzice i kandydaci do bierzmowania. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii. Zapraszam do kancelarii (we wrześniu) rodziców dzieci komunijnych.

4. Pomiar krawiecki strojów komunijnych odbędzie się 3 października we wtorek o godz. 18:45 w Szydłowicach.

5. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu (po Mszy Św.).

6. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszych kościołach codziennie po Mszy św. i o godz. 17:00, tam gdzie nie ma Mszy św. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

8. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, którzy z początkiem października rozpoczynają nowy rok akademicki.

9. Zapraszam wszystkich do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty poprzez udział grupach modlitewnych i apostolskich: Żywy Różaniec, Grupa modlitewna O. Pio, Grupa Biblijna, najmłodszych i młodzież do Liturgicznej Służby Ołtarza. Szczególnie zapraszam do Grupy Apostolskiej Odnowy Parafii.

10. Od 2 października codzienna Msza św. będzie sprawowana o 17:00.

11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Różańcowym i zmianą Tajemnic Żywego Różańca.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek i w sobotę od godz. 17:00.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!