23.07.2017

XVI Niedziela w ciągu roku

1. W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ofiarę będziemy mogli złożyć do puszki podczas błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów po Mszach Św.

2. Pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

3. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy.

4. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

6. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

7. 2 sierpnia w środę przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Legnicka. O godz. 11:00 pielgrzymi odprawią Mszę Św. w kościele w parafialnym w Szydłowicach, a następnie odpoczynek na obiad w ogrodach parafialnych. W imieniu pielgrzymów i własnym proszę wszystkich parafian, druhów strażaków – tak jak w ubiegłym roku – o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

9. Dziś o godz. 18:00 spotkanie Grupy Modlitewnej Św. O. Pio w kaplicy na plebani.

10. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom Joannie i Grzegorzowi dziękuję za piękną dekorację kościoła w Błotach.

11. Od 20 lipca do 1 sierpnia podczas mojego urlopu ks. Arcybiskup wyznaczył dla naszej parafii na zastępstwo Pawła Andrejczuka. W związku z tym pragnę poinformować, że od 22 lipca do 5 sierpnia są wolne intencje mszalne we wszystkie dni tygodnia.

12. Bardzo serdecznie dziękuje parafianom z Błot i Leśnej Wody za przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci NMP z Góry Karmel, za złożoną ofiarę na obiad odpustowy. Druhom strażakom dziękuję za ufundowanie nowego baldachimu i za asystę na procesji.

13. Pozdrawiam wszystkich parafian i gości, życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i jubilatom przekazuję najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie w ich intencji.