10.12.2017

baner_IINA2017

Bóg daje nam jeszcze jedną szansę. Posyła człowieka, który wzywa do nawrócenia, abyśmy byli gotowi, gdy przyjdzie

II Niedziela Adwentu

1. W drugą niedzielę Adwentu słyszymy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Odpowiadając na to wezwanie rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa: „Z Maryją oczekujemy Pana”. Posługę Słowa w czasie rekolekcji będzie pełnił O. Wiesław, OMI. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

2. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie to nasza odpowiedź na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a młodzież i dzieci przygotowują lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Proszę rodziców, by pomogli swoim dzieciom przygotować adwentowe lampiony i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. W Błotach i Szydłowicach Msza roratnia o godz. 17:00 a w Dobrzyniu w czwartki o godz. 7:00.

3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

4. W środę wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 r. Pamiętamy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecamy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

5. W adwentowe niedziele zapraszam do kościoła parafialnego o godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia.

6. Zachęcam do podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które już od dziś są do nabycia (świece duże 12 zł, małe 6 zł).

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zwraca się do nas wszystkich także o pomoc dla rodzin poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic – Rozpal ciepło w domach poszkodowanych. Proszę o złożenie dobrowolnej ofiary przy zakupie świecy Caritas, która zostanie przekazana na zakup węgla. Bóg zapłać!

7. W sobotę 16 grudnia odwiedzę chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną.

8. W sobotę 16 grudnia o godz. 16:00 katecheza przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w Święta Bożego Narodzenia.

9. W sobotę 16 grudnia Sołtys i Rada Sołecka Błot zaprasza dzieci z Błot, leśnej Wody i Lednicy o godz. 15:00 do świetlicy na spotkanie mikołajkowe.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w środę od godz. 18:00 do 18:30.

11. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą adwentową niedzielę.

12. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr Gościa Niedzielnego i grudniowy numer Nowego Życia.

13. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionych rekolekcji.