10.09.2017

baner_XXIIINZ

Upominać trzeba nie tylko ze względu na dobro brata, ale również własne

XXIII Niedziela w ciągu roku

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej  parafii, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

2. W środę, 13 września 2017 r. dzień fatimski w naszej parafii: o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Intencje modlitewne proszę napisać na kartkach i przekazać przed modlitwą różańcową.

3. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zapraszam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 18:00 w Dobrzyniu.

4. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

5. W piątek wyruszamy na Pielgrzymkę Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do Tronu Naszej Matki i Królowej na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 15:30. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.

6. 17 września 2017 r. w niedzielę będziemy odchodzić uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu połączoną z poświęceniem nowej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy ufundowanej przez Róże Różańcowe z Dobrzynia. Suma odpustowa o  13:00 z procesją Eucharystyczną. Zapraszam asystę procesyjną i parafian do wspólnego świętowania.

7. W Szydłowicach Msza Św. w niedzielę 17 września o godz. 10:30.

8. 17 września, w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie i o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

9. Za tydzień w trzecią niedzielę września w Kościele obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na „Katolickie Radio i TV Rodzina”, które działa na terenie naszej Archidiecezji. Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz 7. Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

10. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych i ich przyjęcie odbywa się we własnej parafii:

* Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w I niedzielę m-ca w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy Św. o godz. 12:00 i katechezie;

* Rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i pierwszej Komunii Św., spotykają się w ostatnią niedzielę m-ca na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.

Zapraszam do kancelarii (we wrześniu) rodziców dzieci komunijnych.

11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

* Damian Kamil Buczyk, kawaler, zam. w Czepielowicach i Aleksandra Marzena Gwiżdż, panna, zam. w Błotach, zapowiedź trzecia;

* Mateusz Hrynczyszyn, kawaler, zam. w Szydłowicach i Monika Płonka, panna, zam. w Sosnówce, zapowiedź trzecia.

* Radosław Hładij, kawaler, zam. w Błotach, Ewelina Lemiecha, panna, zam. w Nowych Kolniach, zapowiedź druga.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.

13. Ofiarą „do puszki” w minioną niedzielę wsparliśmy prace renowacyjne kaplicy na Cmentarzu w Prusach k/Lwowa. Zebrano 1394, 60 zł. (Błota ok. 260 zł, Dobrzyń ok. 390 zł i Szydłowice 740 zł). Bóg zapłać ofiarodawcom! Na stronie internetowej parafii znajdują się aktualne zdjęcia z prowadzonych prac przy kaplicy.

14. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek i w sobotę od godz. 17:00.

15. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!